10/04/2018

Třemošnice – 7.4.18

Nová sezóna závodů Krajského přeboru Pardubice odstartovala v areálu Kubíkovy Duby nedaleko Třemošnice….

08. 04. 2018

První závody SMSPCE shrnul Pavel Horák. Díky moc. Fotoalba budou určitě následovat a video ze závodů též. Já chci poděkovat všem jezdcům za výkony, pochopení a férové závodění. Trochu zmatku přinesla nová třída AMATER, kde se v průběhu dne rozhodlo o jejím rozdělení. Při vyhlášení celkových výsledků se mojí chybou se pomotalo umístění jezdců. Těm se tedy ještě jednou omlouvám. Výsledky jsou na časoměřiči a rozdělení tř. AMATER tam bude začátkem příštího týdne.
 

Povedený start nové sezóny v Třemošnici

Nová sezóna závodů Krajského přeboru Pardubice odstartovala v areálu Kubíkovy Duby nedaleko Třemošnice. Na startovní rošt se postavilo přes 160 závodníků. Nejvíce jezdců, jak je již tradicí, nastoupilo v kategoriích hobby a veterán. Na startu závodu nechyběli ani jezdci jezdící MMČR v motokrosu.

Trať v Třemošnici byla pěkně připravena na svůj první letošní závod, ale brzy se připravená vrstva vyjela, místy se vytvořily koleje a z důvodu velkého tepla se místy prášilo, což zvládli místní hasiči regulovat kropením.

Během dopoledne se ve všech kategoriích odjel volný trénink a kvalifikační jízdy, které určily pořadí jezdců na startu. Zakončením dopoledního programu byl první závod dvou spojených kubatur 65 ccm a 85 ccm.

Odpolední program, ostré závody, sliboval pro příchozí stovky diváků skvělou podívanou. Určitě skvělým zpestřením závodů byla účast čtyř závodnic, které svým konkurentům na trati nedarovaly ani metr. Vyzdvihnout můžeme např. holeshot Barbory Laňkové v první jízdě. Divácky nejatraktivnější závod nejrychlejších jezdců v kategoriích MX1 a MX2 obohatil svou jízdou navrátilec a několikanásobný mistr České republiky Jiří Čepelák.

Bohužel ani úvodní závod sezóny se neobešel bez pádů a zranění. A proto přejeme všem zraněným jezdcům brzký návrat za řídítka svého stroje! S vámi ostatními přeborníky se sejdeme na dalším& 

Nezapomeň mrknout