24/05/2019

Report z Horního Újezda + výsledky

V neděli 12. května jsme odjeli druhý závod Krajského přeboru SMS Pardubice na trati v Horním Újezdě. Jak bylo avizováno již před závody, pořadatelé, v čele s Václavem Severou, připravili trať na jedničku. Krásně a hluboko naoraná trať, doplněná o přírodní kropení tak byla pro jezdce výzvou i radostí zároveň. Během tréninků a kvalifikací se vyjely krásné koleje, které vydržely po celý závodní den. Podmínky však byly pro všechny stejné a na trať zněly pouze slova chvály. Ostatně také na svém Fb zhodnotil trať Jiří Čepelák: „Jezdcům patří velké díky, že se nepodělali z předpovědi počasí a odměnou jim bylo TOP svezení.“

Nejmladším vítězem v kategorii 65ccm se stal Dominik Čižinský. Kategorii dvoutaktních motocyklů o objemu 85ccm vyhrál David Šťastný. Hobby MX2 vyhrál Martin Pácha, Hobby MX1 vyhrál Ondřej Halbich. Ve veteránech známe tři vítěze, tím nejstarším se stal Bohdan Růžička, druhou veteránskou třídu vyhrál Josef Nesejt a v těch nejmladších zvítězil Petr Dokoupil. V Amatérech MX2 vyhrál Láďa Eliáš, Amatéry MX1 vyhrál Tomáš Haizl. Mezi licenčními jezdci byly vidět také zajímavé souboje, nejlepšími z nich se však stal Dušan Drdaj ve třídě MX2 a Petr Michalec ve třídě MX1.

Další závod Krajského přeboru odjedeme 2. června na trati v Ledči nad Sázavou. Na tento závod jste všichni srdečně zváni.

Nezapomeň mrknout