28/03/2020

I my jsme donuceni zrušit závody!

Šíření koronaviru má vliv na celou naši společnost a sport všeobecně. I přes to, že nám náš milovaný sport chybí a virus nám i vám překazil veškeré plány, je třeba předejít dalšímu šíření a zůstat doma ve zdraví! Jak říkají světové hvězdy motocrossu, nechte motorky v garáži, až to všechno skončí, budeme mít opět možnost jezdit znovu naplno.

Opatření vlády samozřejmě zakazuje i pořádání sportovních akcí, kde dochází k velkému shluku lidí a mohlo by navíc dojít ke zranění, které by mohlo komplikovat služby složek IZS a zdravotníků v nemocnicích. Povolení sportovních akcí bude navíc jedním z posledních omezení, která budou zrušena, dle vyjádření představitelů státu.

Stejně jako ostatní jsme nuceni zrušit první závod v Třemošnici, který byl původně plánovaný na 18. dubna. Náhradní termín je prozatím v řešení a byl by zveřejněn po ukončení bezpečnostního opatření! Co se týče druhého závodu 8. května v Horním Újezdě, je zcela pravděpodobné, že k jeho zrušení nebo přesunu dojde také. Stejně jako v prvním případě by případné nové datum bylo zveřejněno.

Uvidíme, kdy rozjedeme naši sezónu! Zda v Horním Újezdě, v Rudníku nebo v Ledči je stále otázkou na kterou není nikdo schopen odpovědět! Našim cílem je odjet všech 7 závodů a uspořádat soustředění v Čisté. Se všemi pořadateli jsme ve spojení, takže doporučujeme pravidelně sledovat náš Facebook a webové stránky, kde vás budeme informovat o případných změnách.

Ke změnám došlo i v kalendáři MMČR Seniorů, první závod v Pacově byl přesunut na 11. října a další závod v Lokti byl prozatím zrušen. Jeho termín bude upřesněn. Prvním závodem by snad mohl být závod 31. května v Opatově, popř. 28. června v Dalečíně. V juniorském šampionátu byl zrušen první závod v Kaplici a otazník prozatím visí nad druhým, respektive prvním Horním Újezdem, který by se měl konat 9. května.

Veškeré informace o zrušených závodech najdete i na webu Autoklubu ČR.

Mějte strpení, zůstaňte doma s rodinami a připravujte se v rámci možností na „domácí půdě,“ ať jste připraveni na to, až to vypukne!

Nezapomeň mrknout