11/08/2020

Letní soustředění se vydařilo!

V termínu 30. července až 2. srpna 2020 se konalo tradiční letní soustředění SMS Pardubice na trati v Čisté u Litomyšle, kam spolu s trenéry dorazila dvacítka jezdců všech výkonnostních kategorií. Jezdci na strojích s malým objemem 65 ccm a 50 ccm byli vždy odděleni od ostatních kategorií. Jednotlivě si všichni jezdci zkoušeli a pilovali jednotlivé úseky a sekce trati, výjezdy a skoky.

Během prvního dne si jezdci vyzkoušeli místní trať a zatrénovali si. V odpolední části dne vyzkoušeli jednotlivé úseky tratí a večer poseděli s hostem Petrem Michalcem. Během druhého dne jsme spolu s jezdci trénovali starty a rychlost. Večerní přednášku si vzal na starosti Aleš Pospíšil a Josef Mňuk. Třetí den byl ve znamení oblíbené Crossolympiády, sprint motokrosu, her a soutěží. Během závěrečného dne jsme pro jezdce nachystali zkrácený modelový závod. Každý den byl navíc okořeněn o kondiční a regenerační cvičení.

„Na soustředění jsem dorazil ve čtvrtek, kdy jsme s kluky pilovali jednotlivé úseky trati. Snažil jsem se jim vysvětlit, jak mají projet zatáčku, jakou stopu mají v určitém úseku volit, jak se mají na motorce hýbat a další záležitosti, které dopomohou zlepšit jejich jezdecký styl. Vzhledem k velkému teplu jsme se však primárně zaměřili na plynulé průjezdy zatáčkami. U každého jezdce byl na závěr dne vidět obrovský pokrok. Myslím, že to byla skvělá akce, kde se sešla dobrá parta lidí,“ komentoval soustředění jezdec MMČR Petr Michalec.

Závodníkům byl představen během soustředění program #nepolese, který vznikl v rámci spolupráce Autoklubu ČR a Lesů ČR. Závodníci se dozvěděli, jak postupovat v případě využití programu. Jeho hlavním cílem je ukázat jiné legální možnosti ježdění na terénním motocyklu na speciálních uzavřených tratích, než ježdění v lesním porostu. Více informací naleznete na webu www.nepolese.cz.

Děkujeme všem trenérům a jezdcům za výborné čtyři dny strávené ježděním a zábavou na motokrosové trati v Čisté u Litomyšle. Speciální poděkování patří Josefovi Mňukovi za přípravu celého soustředění a intenzivní práci s jezdci.

Nezapomeň mrknout