23/09/2020

Čtvrtý závod v Horním Újezdě bude!

Čekali jsme až do poslední chvíle a nyní vám můžeme potvrdit, že čtvrtý závod v Horním Újezdě bude. Bude se jednat zároveň o poslední závod letošní sezóny Krajského přeboru – SMS Pardubice. Prosíme o dodržování vládních nařízení spojených s epidemiologickou situací v České republice tak, abychom mohli závod zdárně dokončit.

Třídu 65 ccm v letošním roce ovládl Dominik Čižinský z Cermen Racing Teamu. Ten má před posledním závodem náskok 29 bodů na týmového kolegu Hugo Branta. Stále o lepší pozice může zabojovat třetí Dominik Dytrt, SMX Racing Team Rudník nebo čtvrtý Vojtěch Borovička, MX Martin Group. V silnější třídě 85 ccm je ve vedení Vítězslav Marek, který hájí barvy Cermen Racing Teamu. Druhý je Jiří Halama z Enduro Clubu Semily. Jiří ztrácí na Víťu 18 bodů. V letošním roce se daří i třetímu Tomáši Ptáčkovi, 69 MX RT.

Pokud nenastane ve třídě Hobby MX1 nějaká neočekávaná situace, vítězem seriálu se stane Filip Plšek, který závodní v barvách nově vzniklého Nasašu Racing Teamu. Druhým závodníkem je prozatím Lukáš Ficenec, kterému na záda dýchá Tomáš Linek z SMX Racing Teamu Rudník. Průběžně čtvrtý Jan Skokan ztrácí na třetí místo jeden bod. Zajímavé souboje můžeme očekávat i ve třídě Hobby MX2. Zde je průběžně první Martin Pácha, který hájí barvy Region Racing Teamu. Na druhém místě je Jan Nádvorník. Nádvorník se bude chtít v Horním Újezdě ukázat, však se jedná o jeho domácí trať a závodí za zdejší AMK Horní Újezd. Stejně bodů jako druhý jezdec má však i třetí Tomáš Švestka závodící v dresu KRTZ Motorsport. Ve třídě Žen se můžeme těšit na souboje průběžně první Markéty Jarkovské z BV Racing Teamu a druhé Anety Čepelákové. Závodnice týmu Yamaha Čepelák Racing Team předvedla na závodě MMČR, že je s ní třeba počítat. Průběžně třetí je Barbora Laňková, Orion Racing Team.

V letošní sezóně se ve Veteránech I. daří Zdeňku Pučálkovi, který má v barvách KRTZ Motorsport náskok 16 bodů na druhého Radima Doležala z týmu Motocross.eu. Se 102 body je na třetím místě Radek Kopáček. Druhou třídu Veterán II. vede Václav Formánek, který závodí za BV Racing. V Újezdě se bude o body bojovat zejména mezi druhým Pavlem Hruškou a třetím Davidem Plškem z KAMK Trutnov. Ostřílení závodníci třídy Veterán III. mají již jasno, kdo je jejich přeborníkem. Tím se stal po minulém závodě Pavel Hájek z SMX Racing Teamu Rudník. Pouze čtyři body dělí druhého Jaroslava Michálka z Remate Racing Teamu a třetího Jiřího Klejcha s Dukly Racing.

Průběžným lídrem třídy MX1 je po třech závodech Petr Michalec, PuriCure Team, který svádí pěkné boje s druhým Dušanem Drdajem z týmu Yamaha Čepelák Racing. Třetí místo by mohl udržet Denis Dvořák v barvách týmu DD Racing. Ve třídě MX2 se hlavně v závěru letošní sezóny daří Danielovi Mandysovi z MTX Racing Teamu, který má slibný náskok na druhého Tomáš Formana, Anette Racing Team. O třetí místo budou svádět souboje David Vondrák z DRK Racing Teamu a Tomáš Boček z 3M Racing.

Dle nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje je nutno nosit v okrese Svitavy (vztahuje se na Horní Újezd) ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to na hromadných akcích s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, konaných ve venkovních prostorech. Nošení ochranných prostředků se nevztahuje na sportovce v době závodu, tréninku, …

Nezapomeň mrknout