27/08/2021

Druhý závod nás čeká v Ledči

Už v sobotu 4. září 2021 se naše závody Krajského přeboru – SMS Pardubice přesouvají do Ledče nad Sázavou. Zdejší pořadatelé jsou již tradičními a zaběhlými, takže jsme rádi, že se zde náš seriál uskuteční i v letošní zkrácené sezóně.

Ve třídě 65 ccm je vedoucím jezdcem Hugo Brant (Cermen Racing Team), jemuž je v patách Dominik Hasoň (JB MX Racing Team) a Patrik Nohavica (JB MX Racing Team). V silnějších pětaosmdesátkách se o prvenství dělí Jakub Zahradník s Vojtou Balážem (69 motocomponents). Na třetím průběžném místě je Míra Kučera (Region Racing Team).

Mezi hobby závodníky třídy MX1 je vedoucím jezdcem Daniel Stýblo (4Cross Racing Team), na kterého ztrácí Tomáš Zeman (MX Martin Group) šest bodů. Třetí místo drží Jarda Plecháček. Mezi jezdci třídy MX2 jsou boje vyrovnanější. Ota Bartůněk (Jumbo Stěhování Racing Team) je první, ohrozit ho však může Tomáš Švestka (KRTZ motorsport) nebo třetí Martin Pácha (Region Racing Team).

Mezi nejmladšími veterány je lídrem Radek Kopáček (SMS Pardubice), za kterým je o pouhé dva body Tomáš Linek (SMX Racing Team Rudník). Na třetím místě je Jaroslav Ficencec. Ve Veteránech II. vede Josef Nesejt (MX Martin Group) před Václavem Formánkem (STR Racing) a Pavlem Grmelou (Víťa Team). U nejstarších zástupců je vedoucím jezdcem Bohdan Růžička (Remate Racing Team Pardubice), který nejspíše do závodu z důvodu zranění nenastoupí. Na jeho místo se může dostat Pavel Hájek (SMX Racing Team Rudník) nebo jeho týmový kolega Jaroslav Michálek.

V nejsilnější třídě je aktuálně vedoucím jezdcem Jaromír Romančík (Jarsen Racing Team). Souboje o vítězství se však budou očekávat od Pavla Dvořáčka (MT Racing Team), Denise Dvořáka (Stránský Sport Team) nebo Ondry Brendla (Honda Schmininger). Skvěle se na závodech MMČR prezentuje Jan Wagenkencht (HT Group Racing Team), který je i vedoucím jezdcem třídy MX2. Za ním následuje David Vondrák (Dr.K Racing Team) a Daniel Mandys (MTX Racing Team).

Stejně jako na prvním závodě se nám díky partnerovi našeho střediska povedlo zajistit 50% slevu na jednodenní licence, takže rádi přivítáme i jezdce, kteří licenci nemají nebo váhají nad jejím pořízením. Stejně, jako vloni bude zapotřebí platná lékařská prohlídka, formulář naleznete ZDE. Licenci pak vyřídíme na závodišti. Formulář potřebný k vydání jednodenní licence si stáhněte ZDE.

Těším se na setkání s vámi!

Martin Novotný

předseda SMS Pardubice

Nezapomeň mrknout