07/06/2022

Pozvánka do Rudníka – 11. 6. 2022

V sobotu 11. června se na trati v Rudnické rokli uskuteční třetí díl našeho Krajského přeboru – SMS Pardubice. Pořadatelé už nyní pracují na přípravě trati a zázemí tak, aby uspokojily všechny požadavky. Závod může být také příjemným tréninkem před nadcházejícím závodem MMČR Juniorů, který se zde uskuteční v červenci. Přijměte tak pozvání a dorazte do Rudnické rokle podpořit své oblíbence a užít si příjemný závodní den.

Ve třídě 65 ccm si to mezi sebou rozdají zejména Dominik Hasoň (JB MX Racing) s Hugo Brantem (Cermen Racing Team). V silnějších pětaosmdesátkách může překvapit kdokoliv, mezi aspiranty na vítězství a průběžně vedoucí jezdce se však řadí Dominik Čižinský (Cermen Racing Team) nebo Vojtěch Krejza (Cermen Racing Team). Ve třídě Hobby MX1 jede celkem na jistotu Vítek Dusílek (MVP Racing), který po dvou závodech vede. Druhý je průběžně Miloslav Uhlíř (Dewibis) a třetí je domácí Pavel Šmahel (SMX Racing Team Rudník). Ve třídě Hobby MX2 jsou výsledky velice vyrovnané. Vyhraje Jaromír Vondruška (Cermen Racing Team), Radek Novák (BO-Motor Oil Racing Team) nebo Martin Pácha (Region Racing Team).

Ve Veteránech I. je téměř jasným aspirantem na vítězství Tomáš Linek (SMX Racing Team Rudník). Dokáže ho někdo porazit? Ve starších Veteránech II. prozatím vede Roman Majer a mezi nejzkušenějšími mazáky ve Veteránech III. to je František Bláha. V nejsilnější třídě MX1 je aktuálním lídrem Pavel Dvořáček (MTX Racing Team), kterému na paty tlačí Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team) a Jakub Hruška (LUKA Motocross). Třídu MX2 vede po dvou odjetých závodech Daniel Mandys (MTX Racing Team). Druhé až čtvrté místo zabírají junioři, kteří se v Rudníku budou chtít také ukázat v tom nejlepším světle. Bude nejvýše Josef Štach (Starling Cross Team), Jakub Jakl (Starling Cross Team) nebo Ladislav Eliáš (Anette Racing Team).

V rámci doprovodného programu se v Rudnické Rokli představí také třída 50 ccm, která absolvuje stejný okruh, který na jezdce čeká v rámci juniorky. Tito závodníci ale nejsou zařazeni do seriálu KP a závodit budou v rámci programu ukázkových jízd malých motokrosařů, na které nepotřebují licence a startovné mají 500,-. Pořadatel SMX Racing team Rudník se rozhodl také vyhlásit samostatně ŽENY.

Samozřejmostí je také vystavení jednodenní licence po doložení lékařské prohlídky.

Nezapomeň mrknout