09/01/2023

Nový koncept komise motokrosu vyřadil stávající střediska z jejich dosavadní činnosti

Ahoj Všem s přáním co nejpevnějšího zdraví, klidu a pohody v roce 2023!
Ve středu 4.1.2023 proběhla na AČR schůzka komise motokrosu (KM) se zástupci středisek. Tam bylo mimo jiné řečeno, že z této schůzky vyjde do pátku tisková zpráva. Doufal jsem i v zápis z jednání. Nic takového neproběhlo. Jak jsem tedy slíbil na vyhlášení, zde předkládám informace k následující sezoně.
Vedení komise motokrosu nám oznámilo, že má na sezonu svůj koncept pořádání závodů a že žádné středisko nedostane pověření k sestavení kalendářů krajských přeborů v ČR.
Se sezonou 2022 tedy skončila naše mnohaletá práce vedoucích středisek při pořádání závodů, starostí o licence a čísla. Práce, kterou jsme měli rádi a přesto, že ne vždy se všechno povedlo, tak snad je za námi kus této práce vidět. Tedy doufám, že alespoň u Vás účastníků a příznivců střediskových závodů v ČR.
A protože vedení komise motokrosu (nově dosazení členové, tedy jejich jména nám byli odprezentovány až na náš dotaz a pravděpodobně jsme jim už ani nestáli za osobní setkání) ani nenapadlo třeba jen poděkovat za dosavadní práci, udělám to teď já.
DĚKUJI Vám, všem mým kolegům za spolupráci. Bylo mi ctí s Vámi spolupracovat a společně dlouhá léta tvořit český motokros.
DĚKUJI všem, kteří mi v tvorbě seriálu a činnosti střediska pomáhali. Práce s Vámi byla pro mne radost a také příjemný útěk od všedních pracovních starostí. DĚKUJI pořadatelům. Každému, kde jsme v průběhu let závodili. Vážím si Vaší práce s přípravou závodišť a zápalu, bez kterého by to nešlo.
A DĚKUJI Vám, všem jezdcům za předvedené výkony. Ostatním za přízeň, někdy třeba kritiku, ale také i tu pochvalu… Jsem moc rád, že jsem Vás na této naší společné motokrosové cestě mohl poznat.
Já budu teď v lednu mimo ČR. Pak představím další směr, kterým bychom jako středisko chtěli pracovat. Čeká nás ale ještě hodně důležitých jednání, kdy cílem je práce s dětmi a mládeží napříč automotodisciplínama. V tuto chvíli však vylučuji jakoukoliv spolupráci s komisí motokrosu, protože tolik arogance v jedné místnosti tak, jak tomu bylo teď ve středu, jsem dlouho nezažil. Nevydržel ani do konce a radši jsem šel na pivo….

M.N.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nezapomeň mrknout