12/04/2018

Orion TAURUS Trans – představení

Od Petra Kováře nám přišlo první představení akce navazující na oblíbený Orion cup – závod…

Od Petra Kováře nám přišlo první představení akce navazující na oblíbený Orion cup – závod v Horním Újezdě ORION TAURUS TRANS a jeho sobotní doprovodný program.

Populární Orion Cup se vrací do Litomyšle a okolí – po dlouhých devíti letech! Naposledy se uskutečnila tato hojně navštěvovaná akce v roce 2009 a jak motoshow, tak i následný motokros proběhl tehdy na dráze v Benátkách u Litomyšle. Nyní se pořadatelé rozhodli, že dvoudenní záležitost začne v sobotu 9. června na Smetanově náměstí (Litomyšl) od 14 hodin. Postupně se zde představí úspěšné sportovní týmy v čele s domácím Orionem Racing a mezinárodně nabité družstvo Buksa/Ados, podporované firmou Taurus Trans z Dolního Újezda. Nebude chybět trialové představení (Pavel Baláš), k vidění bude závodní automobil Ford Mustang, na kterém úspěšně jezdí v evropském seriálu NASCAR litomyšlský odchovanec – Martin Doubek, dorazí i úspěšný dakarský tým MRG Ervína Krajčoviče, na náměstí zavítá také známý cestovatel Jaroslav Šíma, který na svém motocyklu najel při různých expedicích neuvěřitelných 1 380 000 km, své vyladěné historické miláčky auto/moto ukáže divákům – Veterán klub Pardubice, skvělou dobovou motokrosovou sbírku značky ČZ vystaví příznivcům – Milan Zítko, dále budou pochopitelně různé rozhovory (třeba s bývalým výborným motokrosovým reprezentantem – Miroslavem Halmem), autogramiády atd. V současné době se stále ještě dolaďuje program. Každopádně sobotní odpoledne zpestří vystoupení tří hudebních skupin – nejdříve zahraje domácí skupina Xilt (Luboš Adolf), potom bigbíťáky určitě zaujme kapela Markant (Mirek Strouhal) a navečer vystoupí uskupení, které si říká Hamleti (Aleš Háma – kytara – zpěv, Dalibor Gondík – bicí – zpěv, Jakub Wehrenberg – basa, Hardy Marzuki – kytara – zpěv).

Mezinárodní ORION – TAURUS TRANS motokros za účasti jezdců z Francie, Německa, Maďarska, Slovenska, Polska, Rakouska a přirozeně české špičky v čele s Martinem Michkem, Petrem Bartošem a dalšími závodníky – se uskuteční v neděli 10. června na známém okruhu v Horním Újezdě nedaleko Litomyšle. Bojovat se bude ve čtyřech kategoriích – MX1, MX2, Hobby a Ženy. Také zde místní zkušený organizátor Autoklub H. Újezd s ředitelem Vaškem Severou – se již pilně připravují na tento prestižní podnik!

Důvodem obnovení této dvoudenní mezinárodní akce je to, že litomyšlská firma ORION – Vaše domácnost si připomíná 25 let od svého založení a o 5 let mladší je zase mezinárodní kamionová přeprava zboží – TAURUS TRANS z Dolního Újezda. Obě dvě hlavní firmy figurují v titulárním názvu, ovšem na tomto podniku se ještě podílejí – MX SHOP Sekerka, AMD Svitavy, INDECOR, Autodoprava ŠD Chrast s.r.o., Zemědělské družstvo Dolní Újezd a další.

 

Za Orion Racing – Petr Kovář

Nezapomeň mrknout