18/06/2018

Report z Opatova u Svitav

V neděli 17. června 2018 se odjel již čtvrtý závod Krajského přeboru SMS Pardubice na…

V neděli 17. června 2018 se odjel již čtvrtý závod Krajského přeboru SMS Pardubice na trati v Opatově u Svitav. Závod byl v ohrožení z důvodu velkého sucha, ale díky dešti a menšímu ochlazení v týdnu před závody se mohl nedělní závod odjet.

Opatovská trať je velice oblíbená a místní pořadatelé vždy udělají maximum pro to, aby ji připravili, jak nejlépe umí. Trať byla na ranní tréninky a kvalifikace ve skvělé kondici, bohužel velké vedro způsobilo větší prašnost během odpoledních závodů. Pořadatelé ještě v každé volné chvilce mezi rozjížďkami kropili nejkritičtější místa.

Všichni závodníci a závodnice si s tratí poradili a nedošlo k žádným závažným zraněním. Ve všech kategoriích, od dětí až po veterány, byly vidět skvělé souboje a chuť získat cenné body do celkového hodnocení.

Skvělé souboje předváděli všichni jezdci napříč kategoriemi, v kategorií 85 ccm jsme mohli vidět zajímavé předjíždění a bojovnost o třetí až páté místo. Kluci si na trati nedarovali ani centimetr. Na závěr dne také například Jiří Čepelák předvedl své zkušenosti a po pár kolech předjel Dominika Procházku, který mu několik kol ukazoval svou stopu.

Zpestřením pro diváky je určitě účast žen, tentokrát závodily čtyři závodnice z Česka a jedna z Polska.

Závod v Opatově také uzavřel první část letošního Krajského přeboru. Ta druhá začne po dvouměsíční prázdninové pauze a to 19. srpna 2018 v Horním Újezdě, kde se opět můžeme těšit na skvěle připravenou trať a určitě skvělé souboje mezi jezdci!

 

Vítězové jednotlivých kategorií:

65 ccm – Kučera Miroslav (Region Racing)

85 ccm – Mandys Daniel (Zejax Racing Team)

Amatér MX1 – Stýblo Daniel (BV Racing)

Amatér MX2 – Schön Filip (Promotorsport)

Hobby MX1 – Harazin Jiří (HarryTeam)

Hobby MX2 – Štrajt Daniel (Bomotoroil Autoprofi racing)

MX1 – Votroubek Michal (BV Racing)

MX2 – Hubálovský Jiří (BV Racing)

Veterán I – Pach Jiří (GrosTeam Jipax)

Veterán II – Horák Michal (KMK Trutnov)

Veterán III – Malý Roman (KRTZ)

Nezapomeň mrknout