21/04/2019

Report z Třemošnice + výsledky

V sobotu 20. dubna jsme na trati v Třemošnici odjeli první závod letošní sezóny krajského…

V sobotu 20. dubna jsme na trati v Třemošnici odjeli první závod letošní sezóny krajského přeboru – SMS Pardubice. I přes to, že by datum mělo odpovídat spíše nižším jarním teplotám, již od dopoledne na trať pálilo silné slunce a teploty atakovaly dvacítku. To moc nepomáhalo pořadatelům, kteří udělali pro přípravu trati před závody maximum. Závody se podařilo odjet celé dle naplánovaného časového harmonogramu.
Po ranních trénincích proběhla velká porada s jezdci. Na poradě byl krom činovníků závodu přítomný také předseda Komise motokrosu Autoklubu ČR Přemysl Hájek. Jezdcům byla vysvětlena pravidla závodů, změny v řádech motocyklového sportu, připomenutí dalších pravidel a hlavně pravidla při použití vlajek traťovými komisaři. Nechyběla také diskuze.
Na start závodu krajského přeboru se postavilo 135 jezdců v 11 kategoriích. Nejmladší kategorii 65ccm vyhrál Dominik Čižinský, o něco silnější 85ccm ovládl s velkým náskokem Matěj Skořepa. Hojné zastoupení jezdců bylo také v kategoriích hobby. Hobby MX1 vyhrál Ondřej Halbich, Hobby MX2 Matěj Bock. Veteráni byli rozděleni do třech kategorií podle věku, nejmladším vítězem se stal v kategorii Veterán I Radek Kopáček, kategorii Veterán II vyhrál Roman Majer a Veterán III ovládl Bohdan Růžička. Nejrychlejší hobby závodníci závodí v kategoriích Amatér. Třídu Amatér MX2 ovládl Tomáš Nývlt, tu silnější Amatér MX1 vyhrál Tomáš Haizl. Nechyběli také licenční jezdci, ve třídě MX1 vyhrál Roman Mňuk a MX2 Dušan Drdaj.
Další závod krajského přeboru je naplánován na 12. května na trati v Horním Újezdě, kde se můžeme, jak je zde již zvykem, těšit na krásně připravenou trať.

Nezapomeň mrknout