18/06/2019

Čistá u Litomyšle a polovina sezóny

Přesně půlka června znamenala i půlku sezóny seriálu Krajského přeboru – SMS Pardubice.

V sobotu 15. června jsme odjeli čtvrtý letošní závod na motocrossové trati v Čisté u Litomyšle (bývalé Benátky), po kterém následuje prázdninová přestávka. 


Trať byla skvěle připravena místním Mňuk Racing Teamem, který se dlouze věnoval přípravě trati. Jejich kropení podpořila i příroda a tak v sobotu na ranní tréninky vyrazilo pouze pár jedinců, kteří si rádi užijí motocross i v bahně. Během povinných kvalifikačních rozjížděk se začala vytvářet jedna hlavní kolej, která byla po celé délce trati doplněna o spousty dalších. V následujících dvou rozjížďkách každé kategorie jezdci trať rozjezdili ještě více a stávala se pro ně těžší a těžší. Jezdcům však v soubojích nezbývalo nic jiného než využívat i měkčí nebo méně vyjetá místa.


Nejmladší závodníci na motocyklech o objemu 65ccm se poprali o stupně vítězů bravurně. Zlatý pohár si odvezl Ferdinand Lipka, jezdící za Promotor sport, druhý, stříbrný si odvezl Dominik Čižinský, který reprezentuje Cermen Racing Team a třetí bronzový dojel Jan Veselý.

Vetší závodníci na pětaosmdesátkách předvedli velmi vyrovnané výkony. Plný počet bodů si odváží Josef Štach ze Starling Cross Teamu. Druhý byl Tomáš Ptáček z týmu 69 MX RT a třetí byl David Šťastný.


Vítězem Amatérů MX1 se stal Richard Fidler, který jel za domácí Mňuk Racing Team. Druhý byl Patrik Šponar, Region Racing a třetí byl Tomáš Zeman, MX Martin Group.

Třídu Amatér MX2 ovládl Tomáš Nývlt z týmu SMX Racing Rudník. Druhý byl Láďa Eliáš, Anette Racing Team a třetí Honza Nádvorník.


Letošním aspirantem na vítězství ve třídě Hobby MX1 je rozhodně Ondřej Halbich, Buď dobrej, který se drží na příčce nejvyšší. Boj o druhé místo vyhrál Michal Čiháček ze Starling Cross Teamu po souboji s Tomášem Linkem z SMX Racing Teamu Rudník. S 50 body vyhrál třídu Hobby MX2 skoro domácí Matěj Bock, Devil Bis Racing Team. Druhý dojel Daniel Šimon, Cermen Racing Team a třetí skončil Pavel Melichar z týmu MSK Motorsport. 


Nejlepším veteránem ve třídě Veterán III. byl Bohdan Růžička, Remate Racing Team Pardubice, za kterým dojel Pavel Hájek, SMX Racing Team Rudník, a Josef Sládek. Mladší Veteráni II. vyhrál Roman Majer před Josefem Nesejtem a Dušanem Tichým, BV Racing. Z Veteránů I. si odváží poháry první Radek Kopáček, druhý Pepa Sládek a třetí Josef Vorlický.


Silná konkurence ve třídě MX2. Dušan Drdaj, svěřenec Yamaha Čepelák Racing Teamu, dojel celkově první a ukázal své kvality a zkušenosti. Druhý dojel Martin Vondrášek z týmu Haas Racing Team a třetí dojel Jan Wagenknecht ze Starling Cross Teamu.

Výborný výkon ve třídě MX1 předvedl Michal Votroubek, BV Racing, který před sebe nepustil žádného konkurenta a vyhrál obě rozjížďky. Druhý dojel endurista a reprezentant Adolf Živný, jezdící za KBS ÚAMK Unhošť a třetí dojel domácí Roman Mňuk z týmu Mňuk Racing Team. Romanovi však chybělo málo a nedostal se na stupně vítězů, kdyby během kontaktu s okolečkářem ztratil spoustu cenného času a musel dotahovat.

Další závod Krajského přeboru – SMS Pardubice odjedeme 31. srpna na mistrovské trati v Dalečíně. Dalečínští mistři připraví trať na skvělé úrovni, jak je u nich známo, a věřme, že se bude na co těšit!

Před dalším závodem proběhne ještě motocrossové soustředění našeho střediska. Soustředění se bude konat pod vedením kvalifikovaných trenérů na trati v Čisté u Litomyšle v termínu 18. července – 21. července 2019.

Nezapomeň mrknout