27/05/2020

Informace z kalendářní porady

V úterý 26. května 2020 se konala v budově Autoklubu ČR kalendářní porada, jejíž účastníky byli zástupci AČR Tomáš Kunc a Karel Nauš, promotér MMČR Richard Gironi, výkonný výbor motokrosu a zástupci jednotlivých SMS.

Každý závod se bude nově řídit podle aktuálních opatření pro pořádání sportovních podniků, opatření budou součástí zvláštních ustanovení před závody. Již představeným je například první závod Kůta MMČR v motokrosu, který se bude konat v Dalečíně, kde budou rozděleny sektory pro diváky.

Co se týče našeho Krajského přeboru – SMS Pardubice, tak nemůžeme počítat se závodem 20. června v Ledči nad Sázavou, kde není možné uspořádat závody z ekonomického hlediska. Po domluvě s místními organizátory bude termín přesunut na podzimní termín. Náš Krajský přebor tak odjedeme ve druhé polovině roku v počtu pěti závodů. Aktualizovaný kalendář Vám bude představen během několika týdnů, po zveřejnění kalendáře MMČR.

Ještě před zahájením sezóny pro Vás připravujeme první soustředění. Druhé by mělo být tradičně na přelomu léta v Čisté u Litomyšle.

Co se týče MMČR, tak zde budou po většinou zachovány termíny. Přesný kalendář bude představen v brzké době. S jistotu lze však říct, že se hledá nová lokalita pro druhý závod, který se měl konat v Petrovicích u Karviné. Důvodem je aktuální situace s výskytem viru na Karvinsku.

Stejné informace platí i pro MMČR Juniorů, kde bude kalendář představen a aktualizován.

Nezapomeň mrknout