22/06/2020

První soustředění letošního roku

Začátek letošní sezóny se nám nerozjel tak, jak jsme všichni plánovali a chtěli. Proto jsme ve spolupráci s trenérem Alešem Doležalem z motokrosové školy Profidriving připravili soustředění pro jezdce všech úrovní na trati v Horním Újezdě nedaleko Litomyšle.

Už ve čtvrtek 18. června se do depa sjížděli první jezdci. Ti, kteří nedorazili ve večerních hodinách, přijeli akorát na rozcvičku, do které naskočilo 15 jezdců a jedna závodnice.

„Někdo řekne, že rozcvičky jsou již přežitkem, ale důkladné zahřátí během, následná atletická abeceda a hlavně strečink jsou pro závodníky stejně důležité, jako kvalitní snídaně,“ sdělil Aleš Doležal.

Po rozcvičce následoval zahřívací patnáctiminutový trénink na řádně pokropené, ale sjízdné trati.

Na trať se nejprve vydali jezdci na velkých motorkách a k nim se následně přidali jezdci kategorie 85ccm.

Jezdci si společně s trenérem vyzkoušeli jednotlivé úseky na trati, průjezdy zatáčkami, průjezdy v kolejích a další záležitosti vedoucí ke zlepšení jezdeckého stylu.

„Jízda na blátě je velmi náročná. Jezdci musí lehce změnit ideální stopu podle toho, ve kterých místech není bláto tolik hluboké a hlavně být naprosto přesní, co se týče práce s tělem a těžištěm. Ve chvíli, kdy se nakloní na opačnou stranu, než je potřeba nebo jsou příliš vzadu, či vepředu, motocykl je okamžitě přestane poslouchat,“ dodal trenér. Jak se ale říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Závodníci byli také poučeni o základech údržby a provozu motocyklů.

Během pátečního dne nedocházelo ke zlepšení počasí a jílovitá trať se stávala stále více a více nesjízdnou, proto jsme byli nuceni pozměnit plán. Jezdecká sestava se přesunula spolu s Alešem Doležalem do místní klubovny, kde si intenzivně zacvičili. Na závěr tréninkového dne byl zařazen opět nepostradatelný strečink.

V sobotu ráno měli účastníci možnost absolvovat ještě jedno intenzivní cvičení, jako v pátek večer a v dopoledních hodinách jsme rozhodli o mimořádném ukončení soustředění, které způsobil nekončící déšť a nesjízdná trať.

Děkujeme však pořadatelům z Autoklubu Horní Újezd za propůjčení prostor a umožnění soustředění pro závodníky, kteří se chtějí i nadále rozvíjet ve sportu, který je jim blízký.

Nezapomeň mrknout