07/07/2020

MX Kids Academy Dobřany

úterý 7. července 2020 jsme navštívili MX Kids Academy v Dobřanech u Plzně. Absolvent trenérské školy, držitel trenérské licence C a místní nadšenec Emil Končel připravil pro děti z okolí příměstský tábor.

Motokrosový příměstský tábor? Ano, čtete správně! Na trati v Dobřanech se každý den ukáže přibližně dvacítka dětí, kluků i holek, kteří se chtějí naučit něco nového, a v krvi jim koluje benzin. Možní budoucí závodníci povětšinou začínají na pitbicích, slečny pro změnu na čtyřkolkách.

Celý den příměstského tábora probíhá v pohodovém tempu a každé dítě si přijde na své. Všední program je pestrý a plný adrenalinu, obsahuje vše od fotbalu přes ježdění na kole, vybíjenou, karaoke, diskotéky, technické dovednosti až po samotné ježdění na motokrosové trati.

Každý den příměstského tábora je navíc okořeněn návštěvou jednoho z předních jezdců. V úterý strávil celý den s dětmi Patrik Liška, jezdec týmu HT Group Racing. Po obědě se na Patrika navalila smršť otázek, které směřovaly nejen na jeho závodní kariéru. Měl by se dostavit i Ruda Weschta z Hulho Motocross Teamu a další přední jezdci na motorkách, čtyřkolkách a sajdkárách.

„Již od dětství se pohybuji v motokrosovém prostředí. Jako aktivní jezdec jsem přišel v roce 2019 k těžkému úrazu, který nebyl způsoben mou vinou. O vlásek mě minulo přerušení míchy a ochrnutí, naštěstí mám vše jen rozlámané nebo utrhané, ale chodím. Jelikož jsem začal trénovat malé děti, zrodil se mi v hlavě nápad udělat motokrosovou školičku pro nejmenší. Ve školičce jsou děti od necelých čtyř let, které začínají na malém péwéčku, až po patnáctileté, kteří nikdy na motorce neseděli, ale mají k tomu blízko a tento sport milují.

Ze začátku jsem nepředpokládal, že o školičku bude takový zájem, ale k dnešnímu dni má MX Kids Academy už 67 členů, z toho 38 aktivních. Pro letošní rok jsme připravili i seriál MX Mini Moto Tomanon CUP, kde je ve všech dětských kategoriích velmi hojná účast. Díky této velké rodině, která myslím nemá obdoby, jsme společně připravili příměstský tábor, kde jsou i nové děti a společně se závodníky se začleňují mezi nás. Pracujeme za podpory nadšenců HEC clubu v Dobřanech, rodičů a našich partnerů, za což všem velmi děkuji,“ komentoval své trenérské začátky a nový projekt Končel.

Emil Končel se chce ve své trenérské kariéře i nadále posouvat a zlepšovat, proto je rozhodnut pokračovat dalším studiem k zisku trenérské licence B.

Emilovi držíme palce v dalším rozvoji! Už brzy pro vás vypíšeme nové termíny kurzů pro zisk trenérské licence C. Zároveň se můžete těšit na další reporty z návštěv trenérů a jejich školiček a kurzů.

Nezapomeň mrknout