15/09/2020

Report a výsledky z Ledče

Třetí závod Krajského přeboru – SMS Pardubice jsme odjeli v neděli 13. září na trati v Ledči nad Sázavou. Na krásné a rychlé trati jsme mohli vidět zajímavé souboje mezi jezdci obou pohlaví. Všichni závodníci dokončili závody ve zdraví a i přes občasnou prašnost během odpoledních jízd se jednalo o povedené závody.

Ve třídě 65 ccm byl největší boj mezi Dominikem Čižinským z Cermen Racing Teamu a Honzou Veselým, kteří brali ze závodu stejný počet bodů. Ve druhé jízdě byl lepší Čižinský, který i první jízdu vyhrál. Druhý skončil Veselý. Vojta Borovička v dresu MX Martin Group zajel dvě třetí místa, která mu stačila i na celkové třetí místo. Větší pětaosmdesátky zcela ovládl Víťa Marek, Cermen Racing Team. Víťovi se nepodařil první start, ale využil svých zkušeností ze světových šampionátů a během chvíle se dostal na první místo. V barvách Enduro Clubu Semily se na start postavil Jiří Halama, který si na své konto připsal 44 bodů a celkové druhé místo. Třetí skončil po pěkném souboji Tomáš Ptáček, 69 MX RT.

Kategorii Hobby MX1 vyhrál trutnovský závodník Filip Plšek hájící barvy Nasašu Racing Teamu. Nejvíce musel bojovat s celkově druhým Tomášem Linkem, SMX Racing Team Rudník. Jezdci si nic nedarovali a bylo skvělé sledovat jejich snahu vyhrát. Pěknou podívanou předvedl i rychlý Tomáš Urban, který bral celkový bronz. V Hobby MX2 nebylo až do cíle jasné, kdo se postaví na pódium. Stačilo zaváhání jednoho z předních jezdců a výsledky měly jiné pořadí. Nakonec kategorii ovládl Jan Nádvorník z AMK Horní Újezd před Patrikem Jonášem a Radkem Novákem, BO-Motoroil Racing Team. Do bojů o vítězství třídy Žen zasáhly čtyři závodnice. Jejich umístění v jednotlivých rozjížďkách byly stejné, jako celkové umístění. Vítězkou se stala Markéta Jarkovská z BV Racing Teamu. Aneta Čepeláková závodící v barvách Yamaha Čepelák Racing Teamu skončila druhá a třetici nejlepších uzavírala Barbora Purmová, SMS Racing Team.

Nejmladší Veterány I. vyhrál s plným počtem bodů Zdeněk Pučálka, KRTZ Racing Team. Druhý skončil Radim Doležal v dresu Motocross.EU, který je na ledečské trati jako doma. Bronzový pohár bral se ziskem 40 bodů Pavel Kňava z Idealtrans MX Teamu. Ve Veteránech II. zvítězil Roman Majer. Druhou pozici zaujal Václav Formánek z BV Racing Teamu a třetí skončil David Plšek, AMK Trutnov. Pavel Hájek závodící v dresu SMX Racing Team dokázal vyhrát třídu Veterán III. Za sebou nechal Jaroslava Michálka z Remate Racing Teamu a Jiřího Klejcha v barvách Dukla Racing.

Třídu MX2 ovládl Daniel Mandys, který v letošní sezóně hájí barvy MTX Racing Teamu. Přechod na čtyřtaktní dvěstěpadesátku mu vyloženě sedl a můžeme s ním počítat, že bude míchat výsledky nejen na krajském přeboru. Druhé místo bral Tomáš Forman, Anette Racing Team a po nevydařené první jízdě bral celkové třetí místo Tomáš Boček z 3M Racing. Nejsilnější kubaturu MX1 vyhrál Dušan Drdaj z Yamaha Čepelák Racing Teamu, kterému bravurně sedí druhá polovina sezóny. Celkově druhý skončil v barvách Puricure Teamu Petr Michalec. Michalec předvedl v Ledči výbornou první jízdu, kdy si vytvořil až neskutečný náskok. Třetí skončil Jakub Mencl, který je členem MTX Racing Teamu.

Dalším závodem, do kterého jezdci seriálu Krajského přeboru – SMS Pardubice odstartují, je závod v Horním Újezdě. Ten se koná už 27. září. Místní pořadatelé udělají vše pro to, abychom si všichni užili závody na maximum!

Nezapomeň mrknout