12/10/2021

Sezónu zakončíme v Třemošnici

Bývalo tradicí, že jsme v Třemošnici zahajovali motokrosovou sezónu Krajského přeboru – SMS Pardubice. V letošní zkrácené sezóně ji zde zakončíme v sobotu 16. října 2021. Proto dovolte přijmout pozvání a přijeďte si zazávodit a podpořit své jezdce na tuto tradiční východočeskou trať.

V nejmenších šedesátkách je ve vedení Matyáš Vinkler a o druhé místo by měli svádět boje Patrk Celba s Hugo Brantem (Cermen Racing Team). Silnější pětaosmdesátky vede po dvou odjetých závodech Vojtěch Baláž (69 motocomponents). Druhý je průběžně Míra Kučera (Region Racing Team) a třetí Dominik Čižinský (Cermen Racing Team).

Mezi hobby závodníky třídy MX1 je silným aspirantem na celkové vítězství Daniel Stýblo (4 Cross Racing. Do hry však ještě může promluvit Jiří Bradáč nebo Jarda Plecháček. Ota Bartůněk (terrapro racing team) je aktuálním lídrem třídy Hobby MX2, pokud se nic nepokazí, bude moci slavit celkové vítězství. Zajímavé bude sledovat druhého Radka Nováka (BO – Motoroil Racing Team), který má stejně bodů jako třetí Tomáš Švestka (KRTZ motorsport).

Pavel Dvořáček (MTX Racing Team) na posledním závodě v Ledči vyhrál a to ho vyšvihlo do čela třídy MX1. Druhý je průběžně Michal Votroubek (STR Racing Team). Na třetí místo se posunul Filip Schön. Ve třídě dvěstěpadesátek drží tříbodový náskok Josef Novák (Cermen Racing Team) před Davidem Vondrákem (Dr.K Racing Team). Aktuálně třetím pilotem je Josef Štach (Starling Cross Team).

Veteráni jedou již tradičně tři kategorie. V těch nejmladších je aktuálně vedoucím jezdcem Tomáš Linek (SMX Racing Team Rudník), druhý je Radek Kopáček a třetí Jaroslav Ficenec. Prostřední třídu před posledním závodem vede Václav Formánek (STR Racing) před Pavlem Schönem a Františkem Bláhou (Remate Racing Team). Mezi nejstaršími piloty vede Pavel Hájek (SMX Racing Team Rudník) pře Jaroslavem Michálkem (Remate Racing Team) a Bohdanem Růžičkou (Remate Racing Team).

Stejně jako na předchozích závodech se nám díky partnerovi našeho střediska povedlo zajistit 50% slevu na jednodenní licence, takže rádi přivítáme i jezdce, kteří licenci nemají. Stejně, jako vloni bude zapotřebí platná lékařská prohlídka, formulář naleznete ZDE. Licenci pak vyřídíme na závodišti. Formulář potřebný k vydání jednodenní licence si stáhněte ZDE.

Těším se na setkání s vámi!

Martin Novotný

předseda SMS Pardubice

Nezapomeň mrknout