27/04/2022

Třemošnice otevřela sezónu

Krásná přírodní trať v Třemošnici hostila v sobotu 23. dubna letos jako první seriál Krajského přeboru SMS Pardubice. Místní pořadatelé v čele s Václavem Růžičkou zapracovali na přípravách tratě, upravili mnohými obávaný cílový skok a připravili závody v příjemném prostředí Železných Hor. Na startu jsme přivítali hned několik kategorií napříč výkonnostním i věkovým spektrem.

V nejnižší třídě 65 ccm získali stejný počet bodů Dominik Hasoň (JB MX Racing Team) i Hugo Brant (Cermen Racing Team). Vítězem se stal první jmenovaný, který byl rychlejší v jízdě druhé. Třetí místo bral Honza Veselý (Starling Cross Team). Zajímavé souboje jsme mohli vidět i mezi dalšími jezdci. Jmenujme například čtvrtého Patrika Celbu nebo pátého Tomáše Glogara (JB MX Racing Team). Do hodnocení nejslabší třídy promluvila také slečna, Amálie Anna Kameníková (JB MX Racing Team) vybojovala 27 bodů.

Ve třídě 85 ccm byly karty rozdány celkem jasně. Nejlepší tři závodníci dojeli ve stejném pořadí obě rozjížďky. I proto si plný počet 50 bodů odvezl Ferdinand Lipka, druhý skončil Dominik Čižisnký (Cermen Racing Team) a třetím do party se stal Zdeněk Mráz (PH Racing). Neztratil se ani čtvrtý Vojtěch Krejza (Cermen Racing Team) nebo pátý Václav Štěrba (AMK Zejax Chrudim). Také zde nechyběla zástupkyně českých motokrosařek. Závodnice Jaroslava Bucková, která začala na dráze jezdit teprve nedávno, dokázala v Třemošnici vyválčit 29 bodů.

Celkem na jistotu jel ve třídě Hobby MX1 Vítek Dusílek (MVP Racing), který si po zisku 47 bodů odváží také průběžné první místo. Jeho největším soupeřem byl domácí Honza Skokan (AMK Třemošnice), jenž skončil na celkovém druhém místě. I přes nepovedenou první rozjížďku vykopl bodový součet Pavla Šmahela (SMX Racing Team Rudník) na třetí pozici. Vyrovnané výsledky zajížděl Tomáš Zeman (MX Martin Group), kterému body stačily na čtvrtou pozici. Pátý skončil Miloš Vágner.

Ve třídě Hobby MX2 zvítězil s náskokem čtyř bodů Tomáš Nývlt (SMX Racing Team Rudník). Nývlta dokázal ve druhé rozjížďce potrápit mladý Radek Novák (BO-Motor Oil AutoProfi Racing Team). Novák bral v celkovém hodnocení druhé místo. Souboje však ukázaly, že se máme celou sezónu na co těšit! Trojici nejlepších doplnil na pódiu Jaromír Vondruška (Cermen Racing Team). Dařilo se i Davidovi Štanclovi (Autoklub Horní Újezd), který skončil těsně za stupni vítězů. Pátý dojel Vojtěch Křiva. Ani zde nechyběla zástupkyně žen, byla jí Viki Lohniská (MTX Racing Team), kterou potrápily i pády, ale celkové si odvezla 12. místo.

Jako každý rok, i letos jsme zachovali rozdělení veteránských tříd na tři kategorie. Mezi těmi nejmladšími Veterány I. zvítězil Tomáš Linek (SMX Racing Team Rudník), který pro letošní rok vyměnil motocykl a vidíme ho nezvykle na čtyřtaktu. Druhý skončil Miroslav Siřínek a třetí Pavel Tomeš. Kategorii Veterán II. po vyhrané druhé rozjížďce ovládl Miloš Buřival, druhý skončil Roman Majer a třetí Josef Nesejt (MX Martin Group). Mezi nejstaršími a nejzkušenějšími Veterány III. bral první místo František Bláha, druhé Milan Nikl (Remate Pardubice) a třetí Jiří Klejch (Dukla Racing).

Silná konkurence se sešla ve třídě MX2. Právě zde jsme mohli vidět krásné souboje mezi dvojicí Daniel Mandys (MTX Racing Team) a Adam Dušek (KRTZ motorsport). I přes bodovou shodu zvítězil Mandys, který ovládl jízdu s pořadovým číslem 2. Třetím nejrychlejším byl Marek Nešpor (KRTZ motorsport). Za nejlepší trojicí se v konečném pořadí umístili jezdci na stopětadvacítkách a ukázali tak, že svou výkonností dokáží sekundovat i mazákům na „dvěpade.“ Čtvrtý skončil Matěj Skořepa a pátý Láďa Eliáš (Anette Racing Team).

Mezi nejsilnějšími jezdci ve třídě MX1 dokázal s plným počtem bodů zvítězit Pavel Dvořáček (MTX Racing Team). Na velké motorce absolvoval závod Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team), který bral v rámci tréninku celkové druhé místo. Trať v Třemošnici sedla také slovenskému závodníkovi Jakubovi Hruškovi, který si odvezl body za třetí místo. Na čtvrtém místě skončil letošní nováček ve třídě MMČR Veterán, kterým je Michal Votroubek (BV Racing Team). Páté místo bral po konstantních výsledcích Tomáš Boček (3M Racing Team).

Další závod nás čeká v sobotu 21. května v Ledči nad Sázavou. Věřím, že se i zde sejdeme v hojném počtu a užijeme si všichni závody na skvělé úrovni.

Už teď se těším na další závod a setkání s vámi

Martin Novotný

Nezapomeň mrknout